Bullgen, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın izniyle kurulmuş boğa spermi ithalat&pazarlama firmasıdır. Türkiye’de, özellikle Karadeniz bölgesinde belli başlı veterinerlerin, dondurulmuş sperm ihtiyacını karşılamak için 2016 yılında kurulmuştur. Bunun yanı sıra Orta Karadeniz ve Ege’de gelişen talebi üstün kaliteli genetik aktarımı ile kapatmak istiyoruz. Büyük çaplı çiftliklerden ufak çaplı hayvan sahiplerine ve veterinerlere kadar, beklenilen kaliteyi ve istenen özellikleri tanıyor ve biliyoruz.

 

Firmamızın kadrosu Türkiye’de ve Hollanda’da bulunan veteriner ve girişimcilerden oluşmaktadır. Bu sayede Avrupa’da araştırmalarımızı gayretle yürütüyor ve müşterilerimizi memnun etmek için, onların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar geliştiriyoruz.

 

Hedefimiz, Karadeniz’in(Samsun) ve Ege’nin(İzmir) en çok sığır(800.000) bulunduran illerinden başlayarak, tüm çiftlikler ve veterinerler ile, birebir iletişim kurularak ağırlıklı olarak Holstein ve Simmental ırkları stoğumuzu tüm illere dağıtmaktır.

 

Gelişim özellikleri, sağlık durumu, süt ve et verimi, tüy ve kemik yapısı gibi bir çok faktörün sentezlendiği ırklar bizim ilgi alanımıza girmektedir. Ayrıca, Hollanda, İsviçre, Avusturya, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde bulunan sperm üreticilerine büyük değer atfediyor ve alandaki çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz.

 

Bizim amacımız sadece sperm ithalatı ve pazarlaması değildir. Hepsinden öte ürünlerimizi asıl menşeilerinden tedarik ederek, kalite ve güven bazlı değer yaratmaktır.